Kategorie
Bez kategorii

Dzień dobry! Witamy na naszym blogu „Okiem eksperta”

Witamy na blogu DriveSelect – miejscu w sieci, gdzie będziemy dzielić się z Wami naszą pasją: motoryzacją.

Witamy na blogu DriveSelect – miejscu w sieci, gdzie będziemy dzielić się z Wami naszą pasją: motoryzacją. Nazwaliśmy go „Okiem eksperta”, bo… nie będziemy uciekać w fałszywą skromność: tak się czujemy 🙂 Samochody to nasza praca, ale też i styl życia, i to od wielu lat. I co prawda nie powiemy o sobie, że o samochodach wiemy wszystko, ale z pewnością wiemy o nich wiele. I chętnie się tą wiedzą będziemy dzielić!

Szczególnie – wiedzą cenną dla osób, które właśnie kupują lub sprzedają samochód, bo to najbardziej interesuje naszych Klientów. Będziemy więc pisać na przykład o tym, na co zwracać uwagę, kupując używany samochód i jak oszacować, z jakimi kosztami będzie się wiązać jego posiadanie (a wpływ na to ma mnóstwo czynników – od sposobu serwisowania, przez rodzaj napędu, przebieg, aż po wyposażenie dodatkowe). Będziemy również pisać o finansowaniu zakupu czy ubezpieczaniu samochodu, bo samochód to także, czy tego chcemy, czy nie, usługi finansowe i ich koszty.

Nie będziemy jednak zawsze super-poważni – w końcu kochamy samochody nie za wrażenia, jakie dostarcza ich kupowanie czy sprzedawanie, ale za przyjemność jazdy. Dlatego czasami zdarzy nam się napisać lżejszy tekst o samochodzie będącym obiektem naszych westchnień czy trendach w motoryzacji, które nas szczególnie kręcą. Zresztą, nawet nasza praca – a zawodowo kupujemy i sprzedajemy samochody – obfituje w zabawne czy ciekawe historie, którymi warto się podzielić.

A skoro wspomnieliśmy o tym, czym się zajmujemy, to… może warto się przedstawić? 😉

DriveSelect – więcej niż komis

Stworzyliśmy komis DriveSelect, bo uważamy, że na rynku jest miejsce dla sprzedawcy, który wyłamie się ze stereotypu, zgodnie z którym rynkiem samochodów używanych może rządzić wyłącznie prawo dżungli i dewiza „oszukaj lub bądź oszukany”. Po polskich drogach jeździ wiele wspaniałych samochodów, których właściciele, z różnych powodów, wkrótce zdecydują się je sprzedać. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym znajdą się właśnie takie samochody – i tylko takie samochody. Miejsce wolne od ryzyka „trafienia” samochodu z przekręconym licznikiem, zatajonym wypadkiem czy zatuszowanym podtopieniem.

Użyliśmy słowa „komis”, bo tym formalnie jest DriveSelect, ale lepszym określeniem byłoby słowo „salon”: bo znajdziesz u nas takie samochody, jakich spodziewałbyś się w salonie samochodowym. Lata funkcjonowania na rynku nauczyły nas, gdzie szukać prawdziwych perełek wśród używanych samochodów. Takim miejscem są – co być może Cię zaskoczy – na przykład… wypożyczalnie. Jednak nie te, które znamy z wakacyjnych wyjazdów, ale wypożyczalnie prowadzące wynajem długoterminowy. To tam można znaleźć samochody, które często miały jednego czy dwóch faktycznych użytkowników, z pełną dokumentacją, serwisowane w autoryzowanych punktach, zadbane.

Dobry samochód = zadowoleni Klienci!

Kupujemy i sprzedajemy samochody, które mają służyć swoim właścicielom długo i niezawodnie – dlatego w naszej ofercie nie znajdziesz samochodów starszych niż 5-letnie lub z przebiegiem wyższym niż 100 tys. km.

Jak widzisz, słowo „Select” w naszej nazwie nie jest przypadkowe! 😉

Nie tylko online

Nasze oferty zamieszczamy w Internecie, bezpośrednio na naszej stronie oraz na OtoMoto, ale znajdziesz nas nie tylko online. Mamy także biuro przy salonie Peugeot Pietrzak w Katowicach – zapraszamy Cię serdecznie! Spotkasz tam prawdziwych fachowców, takich jak chociażby Paweł Rybarczyk (na zdjęciu) – wulkan energii i kopalnię wiedzy w jednym 😉

Paweł Rybarczyk na stanowisku 🙂

(Jeśli nie jesteś ze Śląska, podoba Ci się nasza filozofia, ale nie lubisz załatwiać takich spraw zdalnie, to możemy już teraz zdradzić nieco naszych planów: wkrótce otworzymy kolejne salony w największych miastach w Polsce.)

Zapraszamy więc do zapoznania się z naszymi samochodami, a jeśli akurat nie przymierzasz się do kupna – to do lektury naszego bloga. Na początek polecamy artykuł o tym, o co warto spytać sprzedawcę używanego samochodu. 🙂