Kategorie
Zakup

Jak wybieramy najlepsze samochody do DriveSelect?

Skąd wiemy, że do DriveSelect trafiają najlepsze samochody? Bo sami je wybieramy!

Trzeba to powiedzieć już na samym początku: nie jesteśmy pierwszym lepszym komisem z używanymi samochodami. Motoryzacja to nasz pasja, która kręci nas również po godzinach. Na samochodach znamy się bardzo dobrze i każdego dnia wykorzystujemy tę wiedzę w naszej pracy. Dziś uchylimy Wam rąbka tajemnicy o tym, jak wybieramy samochody, które trafiają do naszej oferty i co sprawia, że wszystkie nasze opinie na Google są na 5 gwiazdek. 

Używany nie musi znaczyć problematyczny

Kupowanie używanego pojazdu to dla wielu osób ogromny stres – każdy z nas słyszał o przekręconych licznikach, samochodach spawanych z dwóch różnych nadwozi czy źle naprawionych autach powypadkowych, które z czasem ujawniają “brzydką” prawdę o sobie. I choć w dzisiejszych czasach większość używanych samochodów w Polsce pewnie nie cierpi na żadną z powyższych przypadłości, lęk przed kupieniem pojazdu z drugiej ręki jest rozpowszechniony i do pewnego stopnia uzasadniony, a branża kupna i sprzedaży aut od lat zmaga się z wizerunkiem mało uczciwej.  

Dlatego, gdy powstawał nasz komis sprawdzonych używanych samochodów, postawiliśmy sobie za cel stworzenie takiego miejsca, w którym klienci będą mieli pewność, że kupowane przez nich auta są sprawne, bezwypadkowe, z rzeczywistymi przebiegiem i wszystkimi papierami w porządku. Aby osiągnąć ten cel przyjęliśmy założenia, dzięki którym wystawiane przez nas pojazdy są pewne i nie przysporzą kłopotów nowym właścicielom. 

Doświadczenie to podstawa

Mamy ogromne doświadczenie w kupnie i sprzedaży samochodów – przez nasze ręce przeszły tysiące sztuk, a nasz specjalista ds. odkupu wie o motoryzacji niemal wszystko. Dlatego nie mamy wątpliwości, które warto kupować, a których należy unikać.

I tak, w naszej ofercie znajdziecie przede wszystkim pojazdy obarczone niskim ryzykiem awaryjności, czyli auta z wolnossącymi jednostkami, sprawdzone silniki z turbo czy diesle, które nie mają wad fabrycznych lub też takie, które z biegiem czasu zostały dopracowane. Co więcej, zawsze szczegółowo sprawdzamy historię serwisową, dzięki czemu mamy pewność, że wybrane przez nas samochody były obsługiwane z należytą starannością. 

Nie każda benzyna to dobry silnik 

Dla wielu z nas silniki benzynowe to synonim niezawodności. Tymczasem zakup “benzyniaka” nie zawsze jest strzałem w dziesiątkę. Każdy, kto choć trochę interesuje się motoryzacją słyszał o co najmniej kilku wadliwych jednostkach, których należy unikać. Benzynowe “wpadki” zdarzyły się wielu markom, począwszy od Volkswagena, przez Renault, kończąc na japońskich konstrukcjach Mazdy czy Toyoty. Zła sława niektórych silników była na tyle duża, że nawet po usunięciu wad konstrukcyjnych, mało kto chciał je kupować. 

Przykładem niech będzie 1.4TSI od VW – liczne wady konstrukcyjne, słabej jakości materiały wykorzystane do budowy silnika, rozciągające się łańcuchy rozrządu, czy wyjątkowy apetyt na olej to tylko kilka problemów tej jednostki. I choć kolejna odsłona była o niebo lepsza, to zła sława ciągnie się za tym silnikiem od lat.

Dlatego pozyskując auta do komisu, bardzo dokładnie sprawdzamy typ silnika i jego awaryjność, korzystając przy tym z ogólnodostępnych baz z informacjami o samochodach.

Czujnik lakieru – przyjaciel kupującego

Stan powłoki blacharsko-lakierniczej i fachowość ewentualnych napraw to kolejny punkt na naszej liście. W tym miejscu warto nadmienić, że – wbrew obiegowym opiniom – wpis z ASO w książce serwisowej nie zawsze jest wyznacznikiem tego, że auto zostało fachowo naprawione. 

Na co zatem zwracamy uwagę? Przede wszystkim na to, jak element został wymieniony, czy struktura lakiernicza jest odpowiednio nałożona oraz czy w wyniku kolizji / wypadku elementy konstrukcyjne samochodu nie zostały naruszone. Często zdarza się tak, że nasze wprawne oko wychwyci nieco inny odcień lakieru, czy źle spasowane elementy karoserii. Oczywiście, korzystamy też z profesjonalnego czujnika, którym sprawdzamy, czy grubość lakieru w danym miejscu odpowiada normie. 

Na naszej checkliście jest też weryfikacja stanu zgrzewanych elementów karoserii oraz powłoki lakierniczej na elementach nie tylko zewnętrznych, ale również wewnątrz. Mało kto wie, ale są takie miejsca, m.in. komora silnika, podłoga bagażnika czy progi, które są  polakierowane w zupełnie inny sposób niż reszta nadwozia. Co ciekawe, dach i słupki mogą mieć inną grubość powłoki lakierniczej niż pozostałe elementy samochodu, co wynika z technologii, w jakiej robot nakłada farbę w procesie produkcyjnym. 

Co pod maską piszczy, czyli stan mechaniczny auta

Choć wiele rzeczy jesteśmy w stanie wychwycić na “oko” i “ucho”, to badając stan mechaniczny posiłujemy się przede wszystkim autoryzowaną stacją diagnostyczną. To właśnie tam samochód jest poddawany nie tylko próbie drogowej, ale również sprawdzany “od dołu”, zwłaszcza elementy zawieszenia, hamulce i mocowania. To dla nas bardzo ważne ze względu na przyszłe bezpieczeństwo nabywcy. Dzięki temu zyskujemy pewność, że sprzedawany przez nas samochód jest w doskonałym stanie technicznym i nie zawiedzie nowego właściciela.

Papiery muszą być w porządku

Last but not least, skrupulatnie weryfikujemy stan prawny pojazdu. Zawsze sprawdzamy, czy samochód nie jest współwłasnością banku, czy w dokumentach nie widnieje osoba trzecia i czy wszystkie dane sprzedającego są zgodne z dokumentami auta. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia procesu rejestracji przez nowego właściciela – nawet nieduża nieścisłość w papierach może wydłużyć, a nawet uniemożliwić rejestrację samochodu. Ponieważ dobrze wiemy, że w ferworze zakupu auta możesz wszystkiego nie sprawdzić, robimy to za Ciebie 🙂

Podsumowanie: w DriveSeelect jesteśmy dla Was

Jest bardzo wiele czynników, które wpływają na nasze decyzje dotyczące zakupu konkretnego auta i nie sposób wymienić tu wszystkich poza tymi najważniejszymi. Jednak jest dla nas bardzo istotne, żebyście wiedzieli, jak bardzo dokładnie sprawdzamy te auta, które trafiają na nasz plac. 

Kluczowa jest dla nas też obsługa klienta – nam naprawdę zależy na tym, żeby zadowolony był przede wszystkim klient. Dlatego nie sprzedamy Wam pierwszego lepszego samochodu tylko dlatego, że “zalega” nam na placu. Zawsze wsłuchujemy się przede wszystkim w Wasze oczekiwania i staramy się dobrać pasujące do Was auto. Pewnie dlatego wszystkie nasze oceny na Google Review są na 5 gwiazdek. Obiecujemy Wam, że dołożymy staranności, żeby nie obniżyć tego poziomu. Jesteśmy dla Was i jeśli przyjdziecie do nas po samochód, odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.